logo-warsztaty

Warsztaty dla pielęgniarek stomijnych

„PROFESJONALIZM DROGĄ DO BUDOWY AUTORYTETÓW INTERPERSONALNYCH ZESPOŁÓW OPIEKI STOMIJNEJ” –
17-19 czerwca 2021r. w hotelu NOVOTEL MARINA w Gdańsku.

 

WAŻNA INFORMACJA!
W związku z nadal obowiązującymi w naszym kraju obostrzeniami zmuszone jesteśmy zmienić termin Warsztatów PTPS, nowy termin to 17-19 czerwca 2021 w hotelu Novotel Marina w Gdańsku.

W najbliższym czasie podam szczegółową agendę naszego spotkania oraz dodatkowe informacje. Mam nadzieję, że zmiana terminu nie wpłynie na Państwa decyzję uczestnictwa w zaplanowanym wydarzeniu edukacyjnym.

Pozdrawiam i do zobaczenia – Małgorzata Bocheńska

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY KOLEŻANKI I KOLEDZY !

W imieniu własnym i Zarządu PTPS zwracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie zaproszenia do udziału w kolejnych Warsztatach „Wokół Stomii” organizowanych przez PTPS.

Zależy nam bardzo na Państwa obecności, bo tak się składa, że w tym roku obchodzimy 15 lecie działalności naszego Towarzystwa.

 „PROFESJONALIZM DROGĄ DO BUDOWY AUTORYTETÓW INTERPERSONALNYCH ZESPOŁÓW OPIEKI STOMIJNEJ” – to tytuł tegorocznej, ogólnopolskiej edycji Warsztatów PTPS. Planowana konferencja odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2021 w hotelu NOVOTEL MARINA w Gdańsku. W ramach hasła przewodniego warsztatów, zaprezentowane zostaną różne perspektywy teoretyczne i praktyczne opieki nad pacjentem ze stomią, oraz determinanty w obszarze, jakości życia zarówno pacjenta jak i jego rodziny. Pragniemy w gronie Państwa oraz zaproszonych specjalistów kontynuować prezentowanie najnowszych doniesień oraz aktualnych rozwiązań dotyczących zaopatrzenia i pielęgnacji stomii wydalniczych oraz stomii odżywczych.

Jesteśmy przekonani, że konferencja przybliży Państwu możliwości płynące ze współpracy z podmiotami, które mogą wzmocnić nasze działania w udzielaniu szeroko rozumianego wsparcia pacjentowi i jego rodzinie.

 Podczas wydarzenia będziecie Państwo mieli okazję zapoznać się z ekspozycją firmowych stoisk ze sprzętem i akcesoriami stomijnymi oraz prezentacją firm.

 Zainteresowanie oraz Państwa udział w poprzednich edycjach jest dowodem, że prezentowane zagadnienia oraz możliwość interaktywnej dyskusji w szerszym gronie wciąż mają niezaprzeczalną, szczególną wartość i znaczenie dla naszej praktyki pielęgniarskiej w opiece nad pacjentem ze stomią.

Tradycyjnie część czasu zaplanowaliśmy na przeprowadzenie XIV Walnego Zebrania Członków PTPS. Pragniemy przekazać, że wszyscy członkowie PTPS uczestniczący w Walnym Zebraniu mają zagwarantowany zwrot kosztów podróży.

 Jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziału i zapoznania się z ramowym programem tematycznym tego wydarzenia.

Z poważaniem:
Małgorzata Bocheńska
Prezes PTPS

Informacje dla uczestników

 

UWAGA! Ze względu na to, iż  osiągnięta została maksymalna liczba uczestników (50 osób) – rejestracja została zakończona.

 

Zgłoszenia uczestnictwa w konferencji prosimy przesyłać do 20.05.2021r. za pomocą formularza rejestracyjnego. Po zarejestrowaniu 50 osób lista zgłoszeń zostanie zamknięta a formularz nie będzie aktywny. Osoby (Wykładowcy) czynnie uczestniczące w konferencji  nie dokonują wpłaty rejestracyjnej oraz otrzymują zwrot kosztów delegacji.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia, a obecność uczestnictwa zostanie potwierdzona drogą e-mailową  po uiszczeniu opłaty rejestracyjnej w kwocie 50 zł i przesłaniu potwierdzenia dokonanej wpłaty.  Szczegóły dojazdu przedstawimy w późniejszym terminie w zależności od  miejsca zamieszkania zgłoszonych uczestników.

Dane kontaktowe  do  Zarządu PTPS:

 1. Małgorzata Bocheńska tel. 501 608 501
 2. Teresa Sztyler tel. 606 688 361
 3. Urszula Sobczak tel. 600 761 627

 

PROŚBA DO KOLEŻANEK UCZESTNICZEK WARSZTATÓW  WOKÓŁ STOMII

W przypadku niemożności uczestniczenia w warsztatach przez osoby zgłoszone do udziału, bardzo prosimy o niezwłoczną informację na adres e-mail: ptps@ptps.pl. lub telefonicznie do Pani Teresy Sztyler. Nieobecność zgłoszonych  osób na warsztatach powoduje stratę finansową dla PTPS oraz zamyka możliwość udziału osobom chętnym i dyspozycyjnym w tym terminie.

Prosimy o odpowiedzialne potraktowanie naszej prośby.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące Konferencji można znaleźć również na  naszej stronie PTPS i Facebooku.

Ramowy program tematyczny warsztatów

 

 • Dostęp pacjentów do profesjonalnej opieki pielęgniarskiej- porada pielęgniarska
 • Rola pielęgniarki w opiece nad z pacjentem ze stomią powikłaną
 • Rak jelita grubego – czy zawsze kończy się stomią
 • Zadania pielęgniarki w opiece nad pacjentem ze stomią w warunkach domowych .
 • Żywienie przez sztuczne dostępy do przewodu pokarmowego. O czym należy pamiętać planując skuteczną terapię żywieniową?”
 • Aspekty opieki nad pacjentem ze zbiornikiem jelitowym
 • Pielęgnacja i postępowanie w przypadku powikłań gastrostomii i jejunostomii
 • Skuteczne zaopatrzenie obszarów wypukłych
 • Studium przypadku dot. pacjenta ze stomią noszącego pas stomijny stabilizującego Brava”.
 • Znaczenie okresu noszenia worka stomijnego w opiece nad pacjentem ze stomią.