Wydarzenia i aktualności

Tydzień Godności Osób ze Stomią w Polsce (1-7 października 2023 r.)

Tydzień Godności Osób ze Stomią w Polsce (1-7 października 2023 r.)

 

2 Tydzień Godności Osób ze Stomią w Polsce (1-7 października 2023 r.)

 

Program:

 

1 października 2023 r. (niedziela)

18.00 – uroczysta inauguracja (prof. Tomasz Banasiewicz – Ambasador Tygodnia, Andrzej Piwowarski – prezes ZG POL-ILKO)

18.30 – webinar prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, Stomia w przebiegu nieswoistych zapaleń jelit.

Czy warto podjąć decyzję o wyłonieniu stomii? Fakty i mity w obliczu możliwości medycyny w XXI wieku.

 

2 października 2023 r. (poniedziałek)

Spotkania w oddziałach POL-ILKO, informacje dla instytucji publicznych (MZ, NFZ, PFRON), lokalne spotkania edukacyjno – informacyjne.

 

3 października 2023 r. (wtorek)

18.00 – webinar Małgorzata Bocheńska, temat: Urostomia. Ważne aspekty prawidłowej pielęgnacji i jej zaopatrzenia.

 

4 października 2023 r. (środa)

Spotkania w oddziałach POL-ILKO, informacje dla instytucji publicznych (MZ, NFZ, PFRON), lokalne spotkania edukacyjno – informacyjne.

 

5 października 2023 r. (czwartek), Krajowy Dzień Stomika

18.00 – webinar Andrzej Piwowarski, Karta Praw Osób ze Stomią, Dlaczego warto być razem?

 

6 października 2023 r. (piątek)

Spotkania w oddziałach POL-ILKO, informacje dla instytucji publicznych (MZ, NFZ, PFRON), lokalne spotkania edukacyjno – informacyjne.

 

7 października 2023 r. (sobota)

18.00 – webinar prof. Maria Litwiniuk Profilaktyka chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworowych.

18.30 – uroczyste zakończenie Tygodnia Godności, prof. T. Banasiewicz, A. Piwowarski

Informacje dla pacjentów

Serwis „Stomia.pl”

Fanpage stomia.pl

Serwis Stomia.pl jest dedykowany pacjentom stomijnym i ich opiekunom, aby pomóc im żyć ze stomią. Inicjatywa powstała dzięki ConvaTec, odpowiadającej za produkty pomagające prowadzić satysfakcjonujące i komfortowe życie osobom ze stomią.

Serwis „Profesjonalnie o stomii”

Przedstawiamy serwis „Profesjonalnie o stomii” dedykowany pielęgniarkom i pielęgniarzom stomijnym oraz pracownikom służby zdrowia zainteresowanym opieką stomijną.

W serwisie „Profesjonalnie o stomii”  znajdziesz artykuły i materiały przygotowywane przez specjalistów opieki stomijnej, narzędzia które pomogą Ci w opiece nad pacjentami ze stomią oraz materiały do edukacji. Dowiesz się więcej o podejściu Coloplast do innowacji w opiece stomijnej, o prowadzonych przez nas badaniach, programach edukacyjnych oraz o narzędziach, które tworzymy wspólnie z profesjonalistami dla profesjonalistów. 

Książka „Stomia. Prawidłowe postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja”

Fanpage stomia.pl

Książka pt. „Stomia – prawidłowe postępowanie chirurgiczne i pielęgnacja” pod redakcją Tomasza Banasiewicza, Piotra Krokowicza i Marka Szczepkowskiego to wyjątkowe, interdyscyplinarne dzieło poświęcone problemom stomii. Autorzy – lekarze chirurdzy, urolodzy, gastroenterolodzy, lekarze rodzinni, psycholodzy kliniczni, pielęgniarki stomijne oraz pacjenci zorganizowani w POL-ILKO – tworzą zespół o najwyższych kompetencjach, upoważniających do pisania na tematy związane ze stomią. Informacje zawarte w książce obejmują wiedzę i wieloletnie doświadczenia własne Autorów, co stanowi o jej szczególnej wartości.
Kompleksowa opieka nad pacjentem ze stomią to temat niezwykle ważny i wciąż aktualny. Obecnie przetoki stanowią jeden z etapów leczenia lub są wytwarzane celowo dla ratowania życia. W książce Czytelnik znajdzie m.in. zagadnienia dotyczące: wskazań do wyłonienia stomii, technik chirurgicznych i wykonywania stomii, zaopatrzenia sprzętowego, opieki pooperacyjnej i pielęgnacji, powikłań wczesnych i późnych.
– Mamy wielką nadzieję, że opracowanie to będzie kolejnym krokiem, by „oswoić” stomię i przybliżyć najważniejsze kwestie medyczne z nią związane – mówią Autorzy książki.

https://www.termedia.pl/Ksiazka/-236

Archiwum wydarzeń:

Warsztaty Wokół Stomii 2023. 1-3.06.2023 Gdynia, Hotel Mercure

Informacje od organizatorów: Prosimy o zapoznanie się ze szczegółową agendą warsztatów (jest na dole tej strony) Z uwagi na niedużą odległość od dworca do Hotelu Mercure, zrezygnowaliśmy w tym roku z podstawiania dodatkowych autobusów. Prosimy o dotarcie do hotelu we...

Wirtualny Kongres Stomijny ConvaTec. 06.11.2021r.

Wirtualny Kongres Stomijny ConvaTec to wyjątkowe wydarzenie dla pracowników ochrony zdrowia, po raz pierwszy zorganizowane na skalę europejską. W trakcie tego internetowego Kongresu będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób jeszcze lepiej wspierać pacjentów, by mogli...

Współpraca